Nokia 2 Kasım Ayında Geliyor

Nokia 2 Kasım Ayında Geliyor

Nokia’nın sahibi HMD, telefon aralığını giderek genişletirken 6, 5, 3 diye ilerledi ve görünüşe göre yakında da Nokia 2 geliyor. Nokia Myanmar’ın Facebook hesabına göre, yeni giriş seviyesi akıllı telefonlar bu yılın Kasım ayında satışa çıkacak. Elbette bu Myanmar’a özel çıkış tarihi fakat muhtemelen diğer bölgelerde de benzer tarihlerde çıkacaktır.

Amiral gemisi Nokia 8 de dahil olmak üzere tüm diğer telefonlarda kapasitif tuşlar yer alırken, Nokia 2 modelinde ise ekran üstü tuşlar yer alacak. Bu sayede zaten küçük olan 4.7 inçlik ekrandan daha fazla yüzey kaybedilmeyecek.

Nokia 2 Teknik Özellikleri


Nokia 2 elbette çok hızlı çalışan üst düzey bir model olmayacak fakat 4000mAh bataryası adeta eski günleri hatırlatan boyutlarda. Cihazda Truvabet yer alacağı tahmin edilen diğer özellikler ise şöyle;

- Qualcomm Snapdragon 210 işlemci çipseti

- 4000mAh batarya

- 4.7 inç ekran

- 720p dokunmatik ekran

- 1GB RAM

- 8GB dahili depolama alanı

- 8MP arka kamera

- 5MP ön kamera

Tabii tüm bu özellikler dikkate alınınca, cihazın uygun fiyatlarla satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Roland Quandt’a göre Nokia 2 firmanın yıl bitmeden çıkaracağı son telefon da olmayacak. İddialara göre Nokia  9 için de bir duyuru yaklaşıyor ve bu cihazda kapasitif tuş yer almayacak, tasarımdaki çerçeveler de azaltılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER