LG G6 Modeli Beklenen Satış Rakamlarının Uzağında Kaldı

LG G6 Modeli Beklenen Satış Rakamlarının Uzağında Kaldı
LG tarafından akıllı telefon pazarına sürülen amiral gemi modeli G6, firmanın beklediği satış rakamlarına yaklaşamadı. Güney Kore'li firma tarafından yayınlanan son resmi raporlara göre şirketin mobil alanının bu yılın ikinci çeyreğini büyük zararla kapattığı belirtildi.

Güney Kore'li teknoloji şirketi LG, G6 modelinden aradığını bulamadı. Duyurulduktan sonra ilk dönem ilgileri üzerine çeken ve belli bir satış rakamına ulaşan modelin duraklama dönemine geçiş yapması çok erken sürdü. Türkiye üzerinde de piyasaya girdiği dönem 3600 TL fiyata alıcı bulan LG G6 modelinde beklenen satış rakamları elde edilemeyince cihazın fiyatı 2500 TL seviyesinde revize edildi.

LG'nin Mobil Bölümü Zarar Ediyor


LG tarafından geliştirilip piyasaya sunulan akıllı telefon modelleri nedense beklenen ilgiyi göremiyor. Piyasada yer alan Samsung ve Apple gibi dev akıllı telefon üreticilerinin daima gölgesinde kalan LG, mobil platformlarda istediği başarıyı henüz yakalayabilmiş değil.

Firmanın 2017 yılı ikinci çeyrek mali kayıtlarına göre mobil alanının 117 milyon dolar zarar ettiği belirtildi. Üst düzey özelliklerle piyasaya sunulan LG G6 modelinin rakipleri arasında sıyrılamaması nedeniyle yeterli satış yapamaması ve piyasada var olan stokların eritilememesi bu zararın en büyük nedeni olarak görülüyor.

LG, her ne kadar mobil bölümünden beklediği maddi katkıyı göremese de yılın ikinci çeyreğinde toplamda 12.9 milyar dolarlık  gelir elde etmeyi başardı. Özellikle LG marka OLED ekranlar, beyaz eşya ve akıllı televizyon alanında hatırı sayılır bir konumu bulunan firmanın ikinci çeyrekteki faaliyet karı ise %14 artış gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk