LG'den G7 ThinQ Çentiği İçin: Biz Taklitçi Değiliz!

LG'den G7 ThinQ Çentiği İçin: Biz Taklitçi Değiliz!
Akıllı telefon pazarında çentikli ekran modasına büyük akıllı telefon üreticilerinin hemen hepsi ayak uydurdu. İlk kez Essential Phone modelinde karşılaştığınız çentikli ekran, daha sonra Apple'ın 10. yıla özel ürünü olan iPhone X modeli ile neredeyse popülaritesinde zirveye ulaştı.

iPhone X sonrası piyasaya sürülen birçok amiral gemi modelinde gördüğümüz ekran çentiği konusunda kullanıcılar Apple'ın taklit edildiği konusunda diğer üreticilere eleştirilerini sundu. Birçok akıllı telefon üreticisi bu eleştirileri kabullenmeyerek bu tasarımı Apple'dan önce geliştirdiklerine yönelik açıklamalarda bulundu. Buna benzer bir açıklama da G7 ThinQ modeli için LG'den geldi.

Güney Koreli teknoloji firması LG tarafından yapılan açıklamada ekran çentiğini ilk kez kendilerinin düşündüğüne yer verildi. Bu tasarımı Apple'dan önce tasarladığını savunan LG firmasının yanında Huawei Tempobet firması da bu fikri ilk kez kendilerinin ortaya çıkardıklarını savunuyor.LG G7 ThinQ modelinde bulunan çentik tasarımı hemen hemen iPhone X modelinde bulunan çentikle birebir aynı tasarımda görünüyor. Bu tasarım benzerliğine rağmen LG, çentikli tasarımı Apple'dan almadığında ısrarlı! Firmanın mobil departmanının şefi olarak görev yapan Hwang Jeong-Hwan tarafından yapılan açıklamada çentikli ekran tasarımının Apple’dan önce Lg tarafından planlandığını ve çentiğin aslında ikinci bir ekran vazifesi olarak gördüğünü belirtti.

LG'nin Mobil Platform CEO'su Hwang Jeong-Hwan açıklamalarının devamında AR tabanlı emojiler için şimdilik bir geliştirmelerinin bulunmadığını ancak yakın zamanda G7 ThinQ modeli için gelecek yazılım güncellemesiyle bu özelliğin kullanıcılara sunulacağının altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER