iPhone XR mı?

iPhone XR mı?
En çok merak edilen modellerin başında yüksek satış fiyatıyla gündeme gelen iPhone XS ve XS Max vardı ve açıkçası yurt dışında olduğu gibi öncelikli olarak bu modellerin Türkiye’de satışa çıkması bekleniyordu. Ancak Apple Türkiye, - krediyle 12 aya kadar taksit fırsatını yakalamak istediği için olabilir - bir sürprizle iPhone Xr modelini de satışa çıkardı. Yani Apple, aynı anda üç farklı yeni modelle birlikte Türkiye’deki tüketicilerin karşısında.

Dolayısıyla birçok teknoloji meraklısının aklına “Ne farkları var?” sorusu geldi. Özellikleri ve tasarımı bakımından farklı taleplere cevap verebilmek üzere geliştirilen bu üç modelin satış fiyatları arasında özellikle Türkiye’de ciddi fark var. Ancak teknoloji ve özellikleri arasında çok büyük bir fark yok. Biz de Xs ile Xr modelleri arasındaki bu farkları masaya yatırdık:

- Biri OLED, diğeri LCD: iPhone Xr’nin genel olarak Xs modellerinden farkı ekranı. 6.1 inçlik tek seçenek var. Ayrıca ‘OLED’ yerine ‘Liquid Retina’ adındaki LCD ekran teknolojisi kullanılıyor. OLED teknolojisi siyahların daha siyah görünmesiyle öne çıkıyor. LCD ile arasındaki farkın ne kadar hissedildiği tartışmaya açık. Xs modelinde 5.8 inç, Xs Max modelinde ise 6.5 inçlik ekran yer aldığını paylaşalım.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER