iPhone X Satışları Apple'da Hayal Kırıklığı Yarattı

iPhone X Satışları Apple'da Hayal Kırıklığı Yarattı
Eylül ayında resmi olarak duyurulup satışa sunulan iPhone X modelinin satış rakamları Apple için bir hayli üzücü olmaya devam ediyor. Firmanın FaceID sistemi ile ilgili üretimde sorun yaşaması nedeniyle bir süre istenilen rakamlarda üretim yapamadığı biliniyordu. Bu sorunu kısa süre içinde çözüme kavuşturan Apple, bu kez de ilgili amiral gemisinde satış rakamlarında yaşadığı şok ile sarsıldı.

Piyasaya sunulduktan sonra aradan geçen zamanda beklenen satış rakamlarına ulaşamadığı bildirilen Apple'ın 10. yılı şerefine piyasaya sürdüğü modelin üretim miktarını düşürme kararı aldığı öne sürülmüştü. 3 aylık üretim hedefini 50 milyon adet olarak belirleyen firmanın beklenen rakamları görememesinden dolayı bu sayıyı 30 milyon adete kadar indirdiği iddia edildi.

Özellikle 999 dolarlık fiyat politikası nedeniyle dünya genelinde büyük hayal kırıklığı yaratan ABD'li dev teknoloji firması, tatil döneminden yararlanarak satışlarını yükseltmeye çalıştığı ancak yaptığı indirimlere rağmen bunda başarılı olamadığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER