iPhone X Netflix HDR ile Çıkacak

iPhone X Netflix HDR ile Çıkacak

iPhone X’in resmi çıkışına bir aydan fazla bir zaman var ve üstelik daha cihazın üretiminin dahi başlamadığı söyleniyor. Fakat görünüşe göre Apple hızla hazırlıkları sürdürüyor. Firmanın yeni amiral gemisi çıkış yaptığı zaman, Netflix üzerindeki HDR içerikler doğrudan izlenebilecek ve telefonla uyumlu olacak.

Netflix bugün resmi iOS uygulamasına bir güncelleme getirirken, böylece HDR desteği de eklenmiş oldu. Netflix HDR özelliği iPhone X’in yanı sıra iPad Pro 10.5 ve bu yıl çıkan iPad Pro 12.9’da da bulunacak.

Şu anda her iki iPad modeli de satıştayken, iPhone X’in ön siparişleri için 27 Ekim 2017 Pasgol tarihini beklemek gerekiyor. Cihaz resmi olarak satışa ise 3 Kasım’da çıkacak. Tabii Netflix’in HDR özelliğinden Apple telefonunuz ya da tabletinizde faydalanmak için, serviste premium üyeliğe de ihtiyacınız olacak.

HDR Yükselişte


Dediğimiz gibi, iPhone ya da iPad cihazınızı elinize alıp Netflix uygulamasının son sürümünü yüklediğinizde platformun tüm dizi ve filmlerini HDR olarak izleyebileceksiniz. Bu da daha yüksek kontrast, daha canlı renkler ve parlak görüntüler anlamına geliyor.

Cuma günü iPhone 8 ile iPhone 8 Plus’ın yanında Apple TV 4K da satışa sunulmuştu ve bu cihazda da HDR içerik desteği yer alıyordu. Apple 4K HDR filmler için iTunes’ta özel bir sekme açılırken, Netflix’in yanında burayı kullanmak da mümkün.

HDR desteği son zamanlarda giderek yükselirken, Netflix ise bu özelliği sadece Samsung Galaxy Note 8 ve LG G6 gibi birkaç Android telefonda sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER