Iphone X Eksikleri

Iphone X Eksikleri
 

Iphone X hem dünyada hem de ülkemizde çok kullanılan ve sevilen bir telefon modeli olmuştur. Fakat Iphone X her ne kadar sevilse de kullanıcılar arasında bazı sorunları eleştirilmiştir.

Iphone X Eksikleri

Iphone X'te kulaklık jakı olmaması, parmak izi olmaması gibi sorunlar Iphone X kullanıcılarını üzmüş olsa da onları en çok rahatsız eden özelliklerden birisi şüphesiz Iphone X'te Apple'ın Home tuşu denilen tuşu koymamış olmasıdır. Iphone X'te bulunmayan bu tuş diğer Apple marka telefonlarda ana sayfaya gitmeyi ve iki kez tıklandığında şu an açık olan uygulamalar menüsünü açıyordu. Ancak şimdi bu tuş olmadığı için Iphone X kullanıcıları uygulamaları zorla kapatmakta güçlük çekiyor. Artık Home tuşunun eksikliğinin telefonun alt kısmındaki dokunmatik alandan gideriyoruz. Eski bazı Android telefonlarda da bulunan fiziksel tuşları dokunmatik ekrana entegre etme yöntemini Apple da uygulamış gözüküyor.

Iphone X'te Uygulamalar Nasıl Zorla Kapatılır?

Iphone X'te her ne kadar home tuşu olmasa da Iphone X'te kilit tuşu hala bulunuyor. Ve bu tuşa basarak telefonu deaktif hale getirebiliyor yani telefonu akıllı cihazımızı kapatabiliyoruz. Eğer bir uygulama normal yollarla kapanmıyor ve Bahis Siteleri bizi rahatsız ediyor ise, bu konuda yapacağımız şey öncelikle telefonu bu tuşu kullanarak kapatmaya çalışmak olacaktır. Eğer telefonu bu şekilde kapatabilirsek uygulamayı da kapatmış oluruz. Ardından da telefonu açıldığında ise uygulamayı silerek o uygulamadan sonsuza dek kullanabiliriz.

Peki, telefonu fiziksel kilit tuşunu kullanarak kapayamaz isek ne yapacağız? Bu konuda yapmamız gereken şey de biraz farklı olacak. Madem telefonu kilit tuşunu kullanarak kapatamıyoruz biz de telefonun şarjının bitmesini bekleyeceğiz. Telefonun şarjı bittikten sonra da telefonumuzu Apple marka orjinal şarj cihazımıza takacağız ve bu şarj cihazımız ile telefonu tekrar açacağız. Telefon açıldıktan sonra telefonu kilitleyen, donduran inatçı uygulamamız da mecburen kapanmış olacaktır. Aynı şekilde bu sefer uygulamayı silerek ondan kurtulabiliriz. Bunu da yaptıktan sonra cihazımıza yüklediğimiz uygulamalara dikkat etmeliyiz. Zararlı uygulamaları en baştan yüklemezsek böyle sorunlar yaşamayız kesinlikle.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER