iPhone Etkin Değil veya iPhone Devre Dışı Sorunu Çözümü

iPhone Etkin Değil veya iPhone Devre Dışı Sorunu Çözümü

Apple'ın akıllı telefon modeli olan iPhone, özellikle güvenilirliği açısından kullanıcılar tarafından yüksek fiyat politikasına rağmen ilk tercihlerden birisi. Ancak bazı durumlarda iPhone güvenlik kilidini pek çok kez yanlış girilmesi sonrası "iPhone etkin değil" veya "iPhone devre dışı" gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu durumlar kişisel verilerinizin güvenliğini tehdit eden hırsızlık olaylarından tutun evinizde bulunan küçük çocukların devamlı telefonunuzu karıştırmasının ardından da görülebilir. Haber makalemizde bu durumla karşılaştığımızda hangi yolları deneyebileceğimiz ve sorunu nasıl çözebileceğimiz üzerinde duracağız.

Birçok kez yanlış şifre kombinasyonunun cihazınızda girilmesi sonrası kilitli iPhone ekranında karşılaşabileceğiniz sorunları sıralayalım.


  1. iPhone etkin değil. 1 dakika sonra yeniden deneyin.

  2. iPhone etkin değil. Casinomaxi 5 dakika sonra yeniden deneyin.

  3. iPhone etkin değil. 60 dakika sonra yeniden deneyin.

  4. iPhone devre dışı. iTunes’e bağlanın.


Özellikle "iPhone devre dışı iTunes'e bağlanın" sorunu yaşıyorsanız cihazınızdan iTunes servisine bağlanmaktan başka bir seçeneğiniz bulunmuyor. Bu durumda telefondaki veriler kurtarma işlemi sırasında silinecektir. Bu durum zaten Apple'ın kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu sınırlı iCloud sistemi üzerinde sık sık iPhone'larını yedeklemelerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Yanlış şifre kombinasyonlarını daha az girme olasılığı için iPhone'un son piyasaya çıkan modellerinde yer alan Touch ID sistemini kullanmak yararlı bir işlemdir. Bu oldukça basit ancak bahsi geçen hataların yanlışlıkla gelişmemesi için etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Özellikle hırsızlık vakaları durumunda kullanabilmeniz için cihazınızın Ayarlar > Touch ID ve Parola menüsünden "Verileri Sil" seçeneğini aktifleştirerek olası durumlarda iCloud üzerinden tüm verilerinizi silebilmeniz mümkün olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER