Iphone'da Üzen Durum

Iphone'da Üzen Durum
Uzun süredir Apple tarafında bu yıl çok farklı iPhone modelinin bizlerle buluşacağı konuşuluyor. İlk kez geçtiğimiz yıl iPhone 8 ve 8 Plus’ın yanında iPhone X‘i tanıtan firma, bu geleneği bozmayacak gibi görünüyor. Direkt olarak iPhone X‘un takipçisi olacak 5,8 inçlik bir model, aynı telefonun 6,5 inçlik Plus modeli ve ucuz iPhone modeli olarak 6,1 inçlik telefon şirketin bu yıl listesinde bulunuyor.

Yeni iPhone modelleri çok yakında karşımıza çıkacak. Peki üç yeni iPhone ile karşılaşacağımız bu sene bizleri neler bekliyor? Yeni iPhone modelleri hakkında tüm detayları sizler için derledik.Hepimizin artık bildiği gibi, ucuz iPhone modeli ekran boyutu büyük olmasına karşın OLED yerine LCD ekran kullanacak. Ayrıca kasa tarafında dayanıklı çelik yerine, alüminyum malzeme bizleri karşılayacak. Yine de tüm iPhone modellerinin arka yüzleri kablosuz şarja destek vermek için camla kaplı olacak.İşin artı yönlerinden biriyse, 6,1 inç iPhone dahil olmak üzere üç cihazda da Face ID teknolojisi yer alacak. Bunun dışında bütçe dostu olan iPhone’da ana kamera tarafında tek sensörün bulunacağı da konuşulanlar arasında.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo ise yeni modeller hakkında birkaç kötü haber vererek iPhone bekleyenleri biraz üzecek gibi görünüyor. iPhone X’in devamı olarak iki cihaz Eylül ayında çıkacakken, 6,1 inçlik iPhone’un çıkışı Ekim sonuna kadar sarkacak.

Bunun dışında gelmesi beklenen desteklerden biri olan Apple Pencil uyumluluğu da ne yazık ki bu yık çıkacak modellerde bulunmayacak.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER