iPhone 8 ve 8 Plus Kameraları Yüksek Puan Aldı

iPhone 8 ve 8 Plus Kameraları Yüksek Puan Aldı

Eğer şimdiye kadar yayınlanan incelemeler sizi tatmin etmediyse, belki de DxOMark’ın son iPhone 8 testleri yeterli olacaktır. iPhone 8 ve 8 Plus modelleri DxOMark tarafından en iyi akıllı telefon kameraları olarak kabul edilirken, elbette ufak tefek kusurları da var.

Günlük kullanımda son derece başarılı olan kamera, aynı zamanda düşük ışık koşullarında da sorunsuz çalışıyor ve bu konuda endişelenmekten kurtuluyorsunuz. Aynı zamanda otomatik odaklanma özelliği sayesinde odaklanma sorunu da yaşamıyorsunuz ve ışıklı ortamlarda inanılmaz derecede detaylı fotoğraflar çekiyorsunuz. iPhone 8 Plus’taki zoom özelliği sınıfının en iyisi konumundayken, birçok akıllı telefon onun gerisinde kalıyor.

Google Pixel ve Privebet HTC U11’i Geride Bıraktı


Yeni 8 serisi iPhone telefonlar en yakın rakipleri olan Pixel ile HTC U11’i dahi geride bırakmayı başarırken, özellikle düşük ışık detayları ve HDR performansları konusunda yüz güldürüyorlar ve arkaplan bulanıklığı çok daha doğal gözüküyor.

DxOMark da kamera performansına dair çok sayıda örnek fotoğraf yayınlarken, aşağıdaki de Apple’ın yıllar içinde kamerasını nasıl geliştirdiğine en iyi örnek;

Elbette hâlâ geliştirilecek çok fazla şey de var. Otomatik odaklanma isabetli olsa da çok hızlı sayılmaz. Video konusunda ise Pixel’in biraz daha gerisinde kalıyor ve Portre modu da bulanıklık sorunu yaşıyor. Fakat bunların dışında kamera performansı konusunda iPhone 8 serisi oldukça başarılı diyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 4 ay Önce

1

SIRADAKİ HABER