Iphone 11’in Özellikleri

Iphone 11’in Özellikleri

Iphone 11’in Özellikleri

iphone 11, 2018'deki iphone XR fiyatından daha düşük bir maliyetle daha gelişmiş teknolojiyi (yani kamera özellikleri ve kaputun altındaki işlem gücü) bir araya getiren büyük bir sürprizdi.

iPhone 11'in Apple'ın en yeni akıllı telefonu olmadığını belirtmekte fayda var- iphone 12, iphone 12 mini, iphone 12 Pro ve iphone 12 Pro Max ile piyasaya sürülen bu tacı alıyor.

Tasarım açısından oldukça benzer akıllı telefonlar ancak gelişmiş kamera sensörlerine, daha yeni bir yonga setine ve kavisli değil düz kenarlara sahipler. Bazı yönlerden önemli yükseltmeler, ancak iphone 11 hala satışta ve dikkate alınmaya değer.

iphone 11'in en dikkat çekici özelliği görüntüleme yetenekleridir: Arkadaki iki sensör sayesinde artık "normal" ana görüntülerin yanı sıra daha geniş açılı fotoğraflar da çekebilirsiniz. Bu sensörlerin her biri 12MP'dir ve telefonun arkasından, görsel olarak hayran olmadığımız bir kare cam muhafaza içinde yükseltilmiştir.

Gece modu, iphone 11'in görüntü kalitesinin en etkileyici kısmı olup, imkânsız derecede karanlık sahnelere parlaklık ve netlik getirir ve arka planı odaktan uzaklaştıran Portre modu da yeni iphone'da iyileştirilmiştir.

Telefon, iphone 12 hattının mevcut olması nedeniyle bazı ilgi odağını kaybetti. Ancak bloktaki en yeni iphone olmamak, muhtemelen iPhone 11'de önemli indirimler ile alınabileceği anlamına geliyor.

Tasarım, 2018'de iphone XR'den pek güncellenmedi, ancak şimdi seçim yapabileceğiniz altı renk- yeni bir leylak ve nane yeşili gölgesi var. İphone 11'in kenarları hala eski iphone 6, 7 ve 8 ile aynı hissi veriyor, ancak ortadaki daha büyük 6,1 inçlik ekran telefonun ön kısmının çoğunu kaplıyor (ekran çevresinde biraz kalın kenarlar olmasına rağmen).

Bu ekran yeterince parlak ve parlak güneş ışığı performansı iyi ve genel film ve video akışı oynatma güçlü ile parmağın altında iyi yanıt veriyor- iphone 12 serisi bir yana, OLED toting iphone 11 Pro serisi ile aynı ligde olmasa da gayet başarılı.

Bu telefondan yıllarca yararlanabilmelisiniz ve elbette, daha fazla güç ve daha yüksek özellik istiyorsanız iphone 11 Pro veya iphone 11 Pro Max'i veya hatta iphone 12 modellerinden birini de düşünebilirsiniz, ancak biz iphone 11'i kullanımı eğlenceli buldu ve genellikle fiyatına göre beklediğimizden daha iyi performans gösterdi ve bazılarının Apple'dan beklemeyeceği bir başarı.

iphone 11'in kablosuz şarjı da desteklediğini unutmayın; bu nedenle, kendinize ev ve iş için kablosuz bir ped almak, pil endişesi ile nadiren tekrar karşılaşacaksınız.

Bu yazımızda iphone 11 ve iphone 12 model telefonların özelliklerini sizin için paylaştık. Bir sonraki yazımızda reeder p13 hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Eklemek istediklerini yorum kısmından bizimle paylaşabilirsin.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER