iOS 11.3.1 Güncellemesi Yayınlandı! iPhone Ekranları Düzeldi Mi?

iOS 11.3.1 Güncellemesi Yayınlandı! iPhone Ekranları Düzeldi Mi?

Apple geçtiğimiz aylarda iOS 11.3 güncellemesini yayınlamıştı. Batarya yönetimi gibi önemli bir özelliği getiren iOS 11.3 güncellemesiyle birlikte özellikle iPhone’larının ekranlarını değiştiren kullanıcılar telefonlarını kullanmamıştı.

Apple konuyla ilgili açıklama yapmış ve yeni güncellemede sadece orijinal olmayan ekran kullanan iPhone kullanıcılarının böyle bir sorun yaşadığını belirtmişti. Sorunun yeni bir güncelleme ile giderileceğini açıklayan Apple’ın bu açıklamasının ardında iPhone kullanıcıları yeni iOS güncellemesini beklemeye başlamıştı.

Betgram wp-image-4708" src="https://www.teknosayfa.com/images/haberler/2018/04/ios-11-3-1-guncellemesi-yayinlandi-iphone-ekranlari-duzeldi-mi-1.jpg" alt="" width="457" height="518" />

Kullanıcıların merakla beklediği iOS 11.3.1 güncellemesi sonunda yayınlandı. 50 MB boyutunda bir güncelleme olan iOS 11.3.1 güncellemesiyle birlikte bazı güvenlik sorunları giderilirken özellikle iPhone 8 modellerinde yaşanan ekran sorunları gideriliyor. iOS 11.3.1 güncelleme notlarında Apple;

“Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve doğru çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir." ifadesini sürüm notları içerisine ekleyen Apple, iPhone sahiplerine orijinal ekran kullanmaları konusunda uyarıda bulunuyor.”

iOS 11.3.1 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi adımlarını izleyerek yükleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER