iOS 11.2 ile Kablosuz Şarj Hızlanacak

iOS 11.2 ile Kablosuz Şarj Hızlanacak

Yeni iPhone’larda yer alan kablosuz şarj özelliği hoşunuza gittiyse fakat hız konusunda pek memnun kalmadıysanız sevindirici haberlerimiz var. Apple yaptığı yeni açıklamayla, sıradaki iOS 11.2 güncellemesinin hızı attıracağını duyurdu.

Şarj Hızı Artıyor


iOS 11.2 yeni yazılım güncellemesiyle beraber iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri daha hızlı kablosuz şarj olacak. Bunun sebebi ise daha önce kullanılan 5 watt enerjinin artık 7.5 watt’a çıkarılıyor oluşu. MacRumors haberi aksesuar üreticisi RAVpower’dan alırken, daha önce Apple telefonlarının wireless şarj hızı pek beğenilmiyordu.

Aynı zamanda yine bir aksesuar üreticisi firmanın testleri de yayınlanırken, buna göre iOS 11.2 güncellemesiyle birlikte şarj hızı ciddi miktarda artıyor. Belkin’in yeni 7.5 watt destekleyen şarj cihazı denendiğinde görülüyor ki iPhone’un bataryası 30 dakika içinde yüzde 46’dan yüzde 66’ya yükseliyor. 5 wattlık normal bir wireless şarj cihazıyla ise aynı sürede yüzde 46’dan yüzde 60’a çıkıyor. Yani arada yüzde 6’lık bir fark var.

iOS 11.2 Ne Zaman Yayınlanıyor?


Bu belki çok büyük bir fark değil fakat yine de geçmişle kıyaslanınca önemli. Şu anda yeni hızlı şarj özelliğine sadece iOS public beta programının üyesi geliştiriciler erişebiliyor. Fakat iOS 11.2 için üçüncü beta da yayınlandı ve dolayısıyla yakında herkese açılması bekleniyor.

Sizin yeni iPhone’lardaki wireless şarj özelliği hakkındaki düşünceleriniz neler?
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 01:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER