Huawei'nin Android Uygulama Mağazası Dünya Genelinde Kullanılabilecek

Huawei'nin Android Uygulama Mağazası Dünya Genelinde Kullanılabilecek

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda olan Huawei aldığı yeni kararla birlikte Android uygulama mağazasını dünya genelinde kullanıma açıyor. Android kullanıcıları Huawei’nin bu kararıyla birlikte Huawei’nin içerik mağazasından uygulama indirebilecek.

Google’ın Android işletim sisteminin resmi içerik mağazası Google Play Store olsa da pek çok üretici kendi Android içerik mağazalarını oluşturabiliyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon Betmatik üreticilerinden birisi olan Huawei’de tıpkı Samsung gibi kendi Android içerik mağazasını dünya genelinde kullanıma sunuyor.

Huawei’nin açıklamasına göre Huawei’nin Android içerik mağazası Huawei’nin yeni amiral gemi modelleri Huawei P20 ve Huawei P20 Pro’ya önceden yüklenmiş olarak gelecek. Android kullanıcıları Huawei’nin Android içerik mağazasını indirebilecekler.

Kullanıcılar için pek çok avantaj sunacak olan Huawei’nin Android içerik mağazası ayrıca Huawei’nin sadece kendi mağazasında yayınlayacağı bir takım özel uygulamalara da sahip olacak. Ülkemizde de kullanılabilecek olan Huawei’nin yeni Android içerik mağazasının önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER