Huawei ve Leica İşbirliği İle RAW Özellikli Fotoğraf Dönemi Başladı

Huawei ve Leica İşbirliği İle RAW Özellikli Fotoğraf Dönemi Başladı

Çin'li teknoloji şirketi Huawei'nin son geliştirdiği amiral gemilerine dikkat edildiğinde özellikle kamera alanında lider özellikleri barındırdığı gözden kaçmıyor. Mate serisi ile birlikte Leica lensleri kullanan firma, bu işbirliği sayesinde üst düzey fotoğraf çekebilme olacağını kullanıcılarına sunuyor. Premium modellerinde RAW özellikte fotoğraf kaydına da olanak sağlayan Huawei, mobil fotoğrafçılık alanında profesyonelliği hedefliyor.

RAW özelliği aslında dijital fotoğraf makinelerinin negatifi olarak tanımlanıyor. Bu özellikteki fotoğraflar, iyi baskı elde edebilmek için en iyi format olarak kabul edilir. Birçok çalışma bu formatın üzerinde yapılırken beyaz dengesi ve gürültü önleme dahil pek çok işlem uygulamaya olanak sağlamaktadır.

Uzun süredir Leica ile Huawei arasındaki işbirliği ile çekilen fotoğraflardaki renklerin dağıtılması ve yansıması önlenmekte, müthiş alan derinliği, farklı efektler ve manuel ayarlar ile beraber her ortamda mükemmele yakın fotoğrafların çekilmesi sağlanmaktadır.

Huawei'nin Mate serisi ile akıllı telefonlardan çekilen fotoğraf algısını tamamen değiştirmek isteyen Huawei, geliştirdiği teknolojilerle birlikte mobil fotoğrafçılık konusunda oldukça iddialı bir konumda kendisine yer edindi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER