Huawei P20 Pro Modeli Satış Rekorları Kırıyor

Huawei P20 Pro Modeli Satış Rekorları Kırıyor
Çinin en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei'nin yeni amiral gemisi P20 Pro modeli Çinden sonra Avrupa'da da satış rekorları kırmayı başardı.

Huawei'nin Avrupa pazarında da P20 Pro modelinin tuttuğunu söyleyebiliriz. Çinde 10 saniyede 15 milyon adet satış yaparak kırılması zor bir rekora imza atan P20 Pro modeli başarısını Avrupa pazarında da göstermeyi başardı.

Huawei P20 Pro modeli Batı Avrupa bölümünde 27 Mart tarihinde satışa sunulmuştu. Kısa süre içinde bir önceki amiral gemi modeli olan P10 Plus modeline göre %316 daha fazla satış rakamı yakalayan model, aynı zamanda bir ay içinde en çok Mobilbahis satış yapan akıllı telefon ünvanını da eline almış oldu.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei tarafından açıklanan rakamlara göre İngiltere, Fransa ve Almanya dahil birçok ülkede kısa süre içinde en çok satan model olmayı başaran P20 Pro modeli için diğer Avrupa ülkelerinde de benzer başarı oranı bekleniyor.Bilindiği üzere akıllı telefon pazarı oldukça geniş olan Hindistan pazarına ise dün giriş yapan Huawei P20 Pro modeli muhtemelen bu ülkede yapacağı satış rakamları ile firmanın hedeflediği yıl sonu 20 milyon adet satış rakamına ulaşacak gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 04:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER