Huawei P11 Modeli iPhone X Çıkıntısıyla Gelebilir

Huawei P11 Modeli iPhone X Çıkıntısıyla Gelebilir

Huawei’nin 2018 yılında tanıtacağı yeni amiral gemisi akıllı telefonu Huawei P11’in iPhone X modelinde olan çıkıntıya benzer bir çıkıntıyla gelebileceği ortaya çıktı.

Son yılların başarılı akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P11’in tanıtım tarihine aylar kala yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Amiral gemi modellerinde tam ekran tasarımın moda olduğu günümüzde Huawei’nin yeni amiral gemisi P11’de tam ekran tasarımıyla gelebilir ancak iPhone X modelinde olduğu gibi çıkıntıya sahip olarak.

Huawei’nin merakla beklenen ve kamerasıyla ön plana çıkacağı düşünülen yeni amiral gemi modeli  Huawei P11’in özellikleri gelmeye devam ediyor. Daha öncesinde 40 megapiksel ana kamera ve 24 megapiksel ön kameraya sahip olacağı öne sürülen Huawei P11’in şimdi de iPhone X modelinde olduğu gibi çıkıntıya sahip olacağı öne sürüldü.XDA Developers’ın ulaştığı bilgilere göre Huawei P11 modelinin ekranında tıpkı iPhone X, Sharp Aquos 2 ve Essential PH-1 modellerinde olduğu gibi bir çıkıntı olabilir. Bir yapılandırma dosyasından elde edilen bilgiler göre cihazın özelliklerinin arasında “Çentik yani Notch” yer alıyor ve “ro.config.hw_notch_size” komut satırı yer alıyor komut satırının değeri ise “258.84.411.27” olarak belirlenmiş.

Huawei’nin yeni amiral gemisi olması beklenen Huawei P11’in çentikli bir ekranla gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmese de Huawei P11’de Samsung üretimi olan 6.01 inç büyüklüğünde OLED ekran panellerinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER