Huawei P10 ve P10 Plus İçin Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Huawei P10 ve P10 Plus İçin Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunulan Huawei'nin amiral gemi modelleri P10 ve P10 Plus için Android Oreo güncellemeleri nihayet dağıtılmaya başlandı. Firmanın Filipinler merkezi tarafından yapılan açıklama ile bu modellere bugünden itibaren Android Oreo yazılım güncellemesi başlatıldığı belirtildi.

Uzunca bir süredir test aşamaları devam eden P10 modellerine gelecek olan güncelleme nihayet başlatıldı. OTA üzerinden dağıtılmaya başlanan Oreo güncellemesinin Avrupa ve ülkemizde en geç bir ay içinde kullanılabilmesi bekleniyor.

Huawei Filipinler’in yaptığı açıklamaya göre, P10 ve P10 Plus kullanıcıları bugün itibariyle Oreo yazılım güncellemesi uyarısı ile karşılaşmaya başladılar. P10 ve P10 Plus modellerinin Avrupa güncellemesinin hemen başlamamasındaki neden olarak ise güncelleme ile halen daha bir hata ile karşılaşılabilme ihtimali olarak Jestbet değerlendiriliyor. Olası bir hata sonrası Avrupa'da bulunan milyonlarca kullanıcı tarafında firmanın itibarı oldukça düşebilir.Android Oreo güncellemesi alacak olan P10 modelinde artık Galeri kısmında silinen fotoğrafların 30 gün bekletilmesi gibi kullanıcı deneyimini artırabilecek özellikler de getirildi. Ayrıca Ayarlar menüsü yenilenirken bir uygulama üzerinde çalışılırken küçük bir pencerede video izlenmesine olanak sağlanıyor. Bunun yanında yeni emojiler, gelişmiş pil seçenekleri ve bildirim erteleme gibi birçok yeni özelliğin P10 ve P10 Plus modellerine bu güncelleme ile getirildiği belirtildi.

Güncelleme dosyasının boyutunun ne kadar olduğu bilinmiyor. Ayarlar > Sistem Güncellemesi bölümünden bu modellere sahip olan kullanıcıların sık sık güncellemeleri kontrol etmelerini öneririz.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER