HMD Global Nokia 8 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

HMD Global Nokia 8 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

HMD Global tarafından bir süre önce Android 8.0 Oreo güncellemesi alan Nokia 8 modeli için yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Yayınlanan güncellemede sistemin kararlı çalışabilmesine olanak sağlayacak bazı hata giderimleri, güvenlik güncellemesi ve ara yüz iyileştirmeleri yer alıyor.

Nokia 8 modeline gelen yeni güncelleme ile birlikte cihazın performansında da anlamlı bir artış sağlandığına dikkat çekilirken kamera uygulamasının da iyileştirildiği belirtiliyor.

Firmanın amiral gemisi konumundaki modelleri arasında yer alan Nokia 8 için gelen yeni güncellemede Android Oreo işletim sisteminin sürümü ise 4.390 versiyonuna yükseltildi. Yaklaşık olarak 330.7 MB dosya boyutunda olan bu güncelleme şimdilik sadece Almanya ve Avrupa'nın bazı ülkelerinde bölgesel olarak indirilebilirken kısa süre içinde ülkemizde kullanılan cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Yayınlanan güncellemenin sadece güvenlik güncellemesi olmadığı, bununla birlikte birçok yeniliğin pakette yer aldığını belirtelim. Otomatik güncellemeye kapalı olan cihaz kullanıcılarının sık sık güncellemeleri kontrol ederek cihazları için yayınlanan güncellemeyi erkenden yüklemelerini tavsiye ederiz.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER