Google Yeni Uygulamaları Google Go ve Files Go'yu Tanıttı

Google Yeni Uygulamaları Google Go ve Files Go'yu Tanıttı

Google düşük özelliklere sahip akıllı telefonlar için tanıttığı Android Go işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Android Go’nun verimliliğini daha da arttıracak olan Google Go ve Files Go uygulamaları Google tarafından tanıtıldı.

Google’ın bir süre önce duyurduğu Files Go uygulaması nihayet beta sürecinden çıktı. Apple’ın “AirDrop” teknolojisine benzer bir teknolojiyle gelen Files Go sadece Android Go’da değil tüm Android işletim sistemlerinde kullanılabilecek.

Files Go uygulamasıyla birlikte kullanıcılar akıllı telefonlarında kolayca yer açabiliyor ve dosyalarını yönetebiliyor. Apple’ın iOS ve macOS cihazlarında kullandığı AirDrop özelliğinde olduğu gibi herhangi bir cihaza kolay dosya transferide gerçekleştirebilen Files Go aktarım işlemini gerçekleştirirken mobil verinizden yemiyor.

Depolama ihtiyacının arttığı günümüzde depolama sıkıntısı çeken kullanıcılara Mobile Vision özelli sayesinde fazla yer kaplayan uygulamaları kullanıcılara bildirecek ve telefonlarda ek alan tasarrufu sağlayacak.

Google’ın Android Go işletim sistemi için tanıttığı bir diğer uygulama olan Google Go ise kullanıcıların yeni web sayfalarını keşfetmesini sağlıyor. Uygulama içinde kullanıcılar hava durumu, trafik ve diğer bildirimleri uygulama üzerinde bulabilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER