Google Pixel Modelinin 2017 Yılı Satış Rakamları Açıklandı

Google Pixel Modelinin 2017 Yılı Satış Rakamları Açıklandı

Bugün için dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Google, yapay zeka çalışmalarından otonom sürüşlere, internet teknolojilerinden akıllı telefonlara kadar birçok sektörde başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak şirketin akıllı telefon pazarında beklediği satış rakamlarını halen daha yakalayamamış olması oldukça ilginç bir durum olarak dikkat çekiyor.

IDC adlı araştırma firmasının yaptığı araştırma sonuçlarına göre Google Pixel modellerinin 2017 yılı satış rakamları açıklandı. Paylaşılan verilere göre Google, 2016 yılına oranla 2017 yılında iki kat fazla telefon satış rakamlarına ulaştı. Geride bıraktığımız yıl firmanın yaklaşık 3.9 milyon adet Google Pixel ailesinden herhangi bir modelin satışını yaptığı belirtildi. Her ne kadar Google, akıllı telefon satışlarında artış sağlasa da Apple ve cratosslot Samsung gibi rakiplerinin çok çok gerilerinde kaldığını belirtmek gerekiyor.

Özellikle güncelleme yönünden ve Pixel modellerinde yer alan kamera performansından dolayı oldukça başarılı bir cihaz ortaya koyan Google, bugün DxOMark testlerine göre kamera performansı açısından en iyi telefon olarak biliniyor.

Aynı zamanda Google Pixel modellerinde firmanın kendi geliştirdiği işlemcileri kullandığını da belirtmekte yarar var. 2017 yılını bir önceki yıla göre başarılı sayılabilecek şekilde geçiren Pixel serisinin 2018 yılında neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. Ayrıca Google Pixel 3 modelinin Mayıs 2018 tarihinde duyurulmasının beklendiğini de yazımızda belirtelim.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 02:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER