Google Pixel 7 Pro

Google Pixel 7 Pro

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde Pixel 7 serisini duyuran Google henüz cihazların teknik özelliklerini paylaşmadı. Google’ın etkinlikte yaptığı aslında bir ön gösterim oldu, bu cihazları ilerleyen dönemde piyasaya süreceğini resmi olarak açıklayan şirket detayları daha sonraya sakladı.

Bu teknoloji dünyasında pek karşımıza çıkan bir durum değil. Tabi teknik özellikler paylaşılmadığı için Pixel 7 serisi hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Android 13 Beta sürümleri Google’ın yeni amiral gemisi hakkında bazı detaylar içeriyor. Bunlardan birisi de: Google Pixel 7 Pro ekran özellikleri.

Pixel 7 Pro’da yer alan S6E3HC4 panel, 3120×1440 piksel çözünürlük sunarken, yenileme hızı 10 Hz ile 120 Hz arasında değişken olacak. Bu Pixel 6 Pro ile aynı çözünürlük ve yenileme hızı anlamına geliyor,

Peki fark nerede ortaya çıkıyor? Pixel 7 Pro’nun ekranı daha parlak olacak. Kaynak kodlar incelendiğinde yeni amiral gemisinin manuel olarak kullanıcıların 600 nit parlaklığa çıkmasına izin vereceği görüldü. Bu önceki modele yani Pixel 6 Pro’ya kıyasla 100 nit daha parlak olduğu anlamına geliyor.

Otomatik modda ise parlaklık 800 nit seviyesinden 1000 nit seviyesine çıkıyor. Tabi bu değerler yüzde 100 APL yani tamamen beyaz bir ekran için geçerli. Daha düşük APL’de yani günlük kullanım senaryolarında ekran parlaklığının 1200 nit seviyesine çıkabileceğini düşünüyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER