Google Maps Hangi Otobüs Durağında İnmeniz Gerektiğini Hatırlatacak

Google Maps Hangi Otobüs Durağında İnmeniz Gerektiğini Hatırlatacak

Google’ın gelişmiş harita uygulaması olan Google Maps’e yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce motorsiklet modunu Hindistan’da kullanıma sunan Google şimdi de Google Maps üzerindeki otobüs modunu geliştiriyor.

Google Maps üzerinde bir süredir kullanılan otobüs modu daha da geliştiriliyor. Google Maps’e eklenecek olan yeni özellikle birlikte otobüsle ulaşımı kullanan kullanıcıların inecekleri durak Google Maps’te uyarı olarak bildirilecek.

Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için öncelikle gidecekleri yeri işaretlemeleri ve ulaşım aracı kısmından da otobüs seçeneğine dokunmaları gerekiyor. Kullanıcılar hareket etmeye başladıktan sonra Google Maps uygulaması kilit ekranından ya da bildirim çubuğundan kullanıcıların hangi durakta inmeleri gerektiğini bildirim göndererek ifade edecek.

İlk olarak Android işletim sistemine gelmesi beklenen otobüsle inilecek durakta bildirim özelliğinin ilerleyen günlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin ülkemizde kısa süreçte aktif olmayacağını bildirmekte yarar var.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER