Google'ın Dosya Yöneticisi Uygulaması Files Go Güncellendi

Google'ın Dosya Yöneticisi Uygulaması Files Go Güncellendi

Google'ın bir süre önce kullanıcılara sunduğu dosya yöneticisi uygulaması olan Files Go, aldığı yeni güncelleme ile birçok yeni özelliği de kazanmış oldu. İşte detaylar.

Google'ın popüler dosya yöneticisi uygulaması Files Go aldığı yeni güncelleme ile kullanıcıların dosyalarını daha rahat bulabilmesi, harici bulut servislerine yedeklemesi ve diğer akıllı telefonlar ile kolayca paylaşabilmesine olanak sağlamaya başladı.

Google'ın kendi arama motoru üzerinde bulunan otomatik tamamlama ve arama geçmişi gibi varsayılan özellikler artık Files Go uygulamasında kullanılabilecek. Güncelleme ile birlikte Google Fotoğraflar uygulamasıyla senkronize şekilde çalışmaya başlayan Files Go aynı zamanda iOS tabanlı cihazlarda yer alan Princessbet Airdrop benzeri dosyaları çevrim dışı paylaşmaya da olanak sağlıyor. Bu sayede şifreli, hızlı ve ücretsiz olarak cihazlar arasında veri transferi gerçekleştirilebiliyor.

Bunun yanında depolama alanında boş olan yerin azaldığı durumlarda kullanıcılarına bildirim gösteren Files Go uygulaması bu durumda Google Drive, OneDrive ve Dropbox gibi bulut servislere dosyaların yedeklenmesine yardımcı oluyor.Google'ın yaptığı testler sonucunda Files Go uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte kullanıcıların yaklaşık olarak 1GB depolama alanında tasarruf edebildikleri belirtildi.

Google Files Go uygulaması Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar tarafından desteklenebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 02:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER