Google Asistan etkinleştirme rehberi

Google Asistan nasıl etkinleştirilir? Ancak Google Asistan'ın nasıl etkinleştirildiğini anlatmadan hemen önce Google Asistanı ne olduğundan bahsedelim.

 Google Asistan etkinleştirme rehberi

Google Asistan nasıl etkinleştirilir? Ancak Google Asistan'ın nasıl etkinleştirildiğini anlatmadan hemen önce Google Asistanı ne olduğundan bahsedelim.

Google Asistan Nedir?

Google Asistan, Google’ın Mayıs 2016’da bir etkinliğinde belirttiği kişisel asistandır. Telefonunuzda size yardımcı olmak adına geliştirilen bu yöntemi sanal asistan olarak düşünebiliriz. Yapay zekâ olan asistanınız size özel olarak akıllı ev, tablet, mobil telefon, hoparlör, televizyon, bilgisayar gibi birçok cihazlarınızda kullanabileceğiniz yardımcı kaynağınızdır. Şimdi ise sizlere yardımcı asistanınızı nasıl etkin hale dönüştürebileceğinizi açıklayacağız.

Google Asistanı Nasıl Etkin Duruma Getiririz?

Android telefonlarda bazı uygulamalar fabrika çıkışlı olup ve telefonunuzdan silinmesi durumu yoktur. Bu uygulamaları kullanıp ya da kullanmasanız bile cihazınızda konumunu almıştır. Bazı uygulamalar ise indirme durumu olduğunda bile çalışmaz, bu uygulamalar için farklı yöntemler denemeniz bile bazen yeterli olmaz.

Android cihazlarda da önceden gelen uygulamalardan birisi de Asistan özelliğidir.  Bu özelliği aktif hale getirmek için de Google Arama motoruna yönelmeniz halinde aktif olmaktadır.  Bu uygulamayı basit bir şekilde çalıştırabilirsiniz ve aynı zamanda sizin için oldukça yarar sağlayacaktır. Size birçok özelliği hazır halde sunan Asistan özelliğinin ne gibi imkân sağladığını merak ediyorsanız bahsedelim.

Devamı İçin : Google Asistan Nasıl Etkinleştirilir? 

Mobil telefonlarla ilgili daha fazlası için Mobil13 Sayfamıza bekliyoruz

Etiketler : Mobil, Mobil13, Mobil13.com, Teknoloji, Haber, Mobil telefon haberleri, Google Asistan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şule  Solak
Şule Solak - 1 yıl Önce

Yığın

Arda tanrıver
Arda tanrıver - 1 yıl Önce

Nası çalışıyor

SIRADAKİ HABER