GM 5 Plus Modelinin Android Oreo Güncellemesi Yine Ertelendi

GM 5 Plus Modelinin Android Oreo Güncellemesi Yine Ertelendi

Kullanıcıları ile ilk kez 2016 Nisan ayında buluşan GM 5 Plus modeli için beklenen güncelleme ertelenmeye devam ediyor. Firmanın Android One platformuna giriş yapmış olan amiral gemisinin Android 8.0 Oreo güncellemesini alacağı tarihin 31 Mart 2018 tarihine ertelendiği belirtildi. Firma durumla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden kullanıcılarını bilgilendiren bir açıklama yayınladı.

En büyük yerli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan General Mobile'ın en çok satılan akıllı telefon modellerinden olan  GM 5 Plus, 2016 Nisan ayında vitrinlerdeki yerini almıştı. Orta segment modelleri arasında vaktinde en çok ilgi gören modellerin arasında yerini alan ürünün yazılım güncellemesini de sık sık aldığı bilinirken Oreo güncellemesinin beklenenden daha Betonbet uzun sürmesi kullanıcıların eleştirisine neden oldu. Öyle ki birçok kullanıcının zaten firmanın modellerine yazılım güncellemesi desteğinin sorunsuz olduğunu bildiklerinden geçtikleri bilinen bir gerçekti.

General Mobile'a ait sosyal medya hesabını eleştiri yağmuruna tutan GM 5 Plus modeli için sonunda firmadan açıklama geldi ve Android 8.0 Oreo güncellemesinin bu ay sonunda yayınlanacağı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre GM 5 Plus modellerine Android 8.0 Oreo güncellemesi en geç 31 Mart tarihine kadar gelecek. Firmanın yazılım testleri üzerinde çalıştığı ve sona geldiği ifade edilirken güncellemenin ertelenmesinin nedeni olarak ise 2017 yılından önce piyasaya sürülmüş olan GM 5 Plus modellerinin güncelleme alırken sorun yaşamaması için daha uzun süreli çalışmalar gerekliliği üzerinde duruluyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER