GM 5 Plus Modeli İçin Android Oreo Güncellemesi Çıktı

GM 5 Plus Modeli İçin Android Oreo Güncellemesi Çıktı

General Mobile firmasının daha önce yayınlamayı düşündüğü ancak yaşadığı sorunlardan dolayı ertelemek durumunda kaldığı güncelleme nihayet çıktı. Şirketin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada GM 5 Plus modelleri için Android Oreo güncellemesinin kademeli olarak dağıtımına başlandığı belirtildi.

Android One projesi kapsamında geliştirilen modeller arasında yerini alan ilk akıllı telefonlardan birisi olan GM 5 Plus için hızlı güncelleme sözü ürün tanıtımında firma tarafından kullanıcılara vaad edilmişti. Her ne kadar gecikme yaşanmış olsa da bu model kullanıcıları da nihayet güncellemeye kavuştu.

Aralık 2017 tarihinde GM 6 modeli için yayınlanan Android Oreo güncellemesinin ardından General Mobile tarafından yapılan açıklamada bu güncellemenin GM 5 Plus modeline Şubat ayında geleceği belirtilmişti.

Marsbahis Neredeyse bir aydan uzun süren bu gecikme konusunda firma tarafından bir açıklama yayınlanmazken en geç 31 Mart 2018 tarihine kadar bu güncellemenin dağıtımına başlanacağı iddia edilmişti.Sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan bildiri ile birlikte GM 5 Plus modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesinin dağıtılmaya başlandığı belirtilirken güncellemenin bu modele sahip olan kullanıcılarının cihazlarına kademeli olarak ulaşacağı ifade edildi.

GÜNCELLEME: GM 5 Plus kullanıcıları tarafından gerek sitemiz üzerinden gerekse de sosyal medya üzerinden güncellemeyi cihazlarına henüz alamadıklarına dair oldukça fazla yorumda bulunuldu. Güncelleme ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar için yayınladığımız "GM 5 Plus Kullanıcılarından Android Oreo Güncellemesini Alan Var Mı?" adlı haberimizde diğer kullanıcılarla iletişimde kalıp güncellemenin son durumunu takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 02:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER