GM 5 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Gelmeyen Cihazlar Var

GM 5 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Gelmeyen Cihazlar Var

General Mobile'ın 2016 yılında Android One kapsamında erken güncelleme avantajı ile duyurulan GM 5 Plus modelleri için bilindiği üzere 30 Mart 2018 tarihinde Android 8.0 Oreo güncellemesinin yayınlandığı duyurulmuştu. Firmanın Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan paylaşımla daha önce iki kez ertelenmek zorunda kalan güncelleme nihayet dağıtılmaya başlanmıştı.

Güncelleme haberinin ardından geçen 2-3 günlük süreçte Android 8.0 Oreo paketinin kullanıcıların cihazlarında kullanıma girmemesinin ardından General Mobile'a ait sosyal medya hesapları soru yağmuruna tutulmuştu. Üretici firmadan gelen açıklamada güncellemenin kullanıcıların küçük bir kısmına ulaştırıldığı ve Android Oreo paketinin 8 Nisan tarihinde tüm GM 5 Plus modeli cihazlara dağıtılmış olacağını tahmin edildiği belirtilmişti.

Bilindiği üzere Android işletim sisteminin geniş tabanlı güncellemeleri genel olarak kademeli olarak destekleyen modellerin cihazlarına dağıtılıyor. General Mobile'ın duyurduğu GM 5 Plus modeli için de güncelleme paketi kademeli olarak cihazlara dağıtılmaya başlanmıştı. 5 Nisan Perşembe sabahı itibariyle bu modele sahip cihazların büyük bölümüne güncellemenin ulaştırıldığı kullanıcılar tarafından doğrulanmıştı. GM 5 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alan Var Mı? haberimiz üzerinde yüzlerce kullanıcı yorumu ile güncellemenin detayları ve gelişmeler GM 5 Plus kullanıcıları tarafından tartışıldı.


Nerobet /> Android 8.0 Oreo güncellemesini firmanın belirttiği tahmini son tarih olarak görülen 8 Nisan tarihine kadar zorlu bir bekleyiş sürecini geride bırakıp halen daha güncelleme paketini cihazlarına alamayan kullanıcıların olduğu gözleniyor. Ancak planlanan tarihten bir iki gün gecikmeli de olsa güncellemenin GM 5 Plus modellerinin tamamına dağıtılacağını düşünüyoruz.Android Oreo güncellemesinin GM 5 Plus D modellerine dağıtıldığı veya bu güncellemenin cihazlarına indiğiyle ilgili herhangi bir kullanıcı yorumu haberlerimizde yer almadı. Ayrıca Twitter ve Facebook üzerinden General Mobile'ın güncelleme duyurusunda GM 5 Plus D modeli ile ilgili herhangi bir detay bulunmuyordu. Haliyle bu modele Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceği de net değil.

GM 5 Plus kullanıcısı olup Oreo güncellemesini hâlen alamamış olan kullanıcılar için stresli bekleyiş sürecinin kısa olmasını umuyoruz. Başarılı bir Türk firması olan General Mobile'ın fiyat performans anlamında üretip kullanıcılara sunduğu akıllı telefon modellerindeki başarısını sonraki güncellemelerde devam ettirebileceğini ve sorun yaşamayacağını düşünüyoruz. Bununla ilgili güncelleme konusunda fikri olan kullanıcıların yorumlarını diğer kullanıcılarla paylaşarak durum takibinin rahat bir şekilde yapılabilmesine katkı sağlamasını bekleriz.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 04:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER