Galaxy S9'un Yeni Özelliği Galaxy S8 ve Note 8 İçin Yayınlandı

Galaxy S9'un Yeni Özelliği Galaxy S8 ve Note 8 İçin Yayınlandı

Galaxy S9 modelinin duyurulmasının ardından geri planda kalan diğer Samsung üst düzey akıllı telefon modelleri olan Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8 modeli ile ilgili yenileme çalışmaları da devam ediyor. Galaxy S9 modelinde ilk kez karşılaştığımız Always On Display özelliği bu üç model için yayınlandı.

Eski amiral gemi modelleri için gelen Always On Display özelliği ile cihazlarda "Ekran Daima Açık" modunda GIF desteği sağlamaya devam ediliyor. Bu modellerde normalde GIF dosyaları cihazlar ilk piyasaya çıktığı andan itibaren eklenebilirken hareket etmemeleri eksiklik olarak görülmekteydi.

Bir nevi güncelleme öncesi eklenen GIF dosyaları ekran kapatıldığı zaman hareketsiz sabit olarak ekranda kalırken güncelleme ile birlikte bu sorun ortadan kaldırıldı. Artık GIF dosyaları hareketli bir şekilde Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde ekran kapalı iken bile görüntülenebilecek.

Her ne kadar bu özellik oldukça dikkat çeken Canlı Bahis bir yenilik olarak görünse de kullanıcılarda pil bekleme süresine ne kadar etki edeceği merak edilen bir konu idi. Bu nedenle fazla güç tüketimini engellemek için eklenen GIF resimler ekran kilitlendikten sonra sadece kısa süreli olarak hareket ediyor. Kullanıcılar burada yer alan GIF görüntüyü tekrardan hareket ettirmek isterlerse ekrana iki kez dokunmak durumundalar.


Always On Display Nasıl Yüklenir?


Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8 modelleri için yayınlanan bu güncelleme için Galaxy Apps aracılığında Always On Display seçilerek yükleme sağlanabilir.

Uygulama yüklendikten sonra Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik > Saat ve FaceWidget bağlantıları takip edilerek göstermek istediğiniz GIF grafikleri yükleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER