Galaxy A8 ve A8+ (2018) Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Galaxy A8 ve A8+ (2018) Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Samsung'un orta segment akıllı telefon modeli Galaxy A8 yeni yüzüyle Ocak ayında kullanıcılarla buluşacak. Yenilenen A8 ve A8+ modelinde birçok özellik ilgi toplarken merakla beklenen bir özelliğin olmaması hayal kırıklığı oluşturabilir.

Güney Kore'li teknoloji firması Samsung, Galaxy S8 modeli ile birlikte amiral gemi akıllı telefonlarında fiziksel "Home" tuşunu kaldırmış ve bunun yerine ekrana konumlandırılmış bir "Home" tuşu entegre edilmişti. Birçok Samsung müdavimi kullanıcı tarafından eleştiri alan bu karardan yumuşak bir geçişle kullanıcılarını rahatlatmak isteyen firma, geliştirdiği yazılımsal tuşa basınç algılayıcı koyarak fiziksel bir tuş görünümünü kazandırmıştı. Basınç hassaslığının ayarlanabildiği ve basıldığında ekran kilidinin de açılması, aynı zamanda her zaman etkin olması nispeten olumlu görülmüştü.

Ama görünüşe bakılırsa Samsung aynı işlevi Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8+ (2018) için kullanmıyor. Bu cep telefonları, ekran üzeri navigasyon tuşlarını firmanın orta seviye cihazlarına getiren ilk telefonlar. Ama, Galaxy A8 ve A8+'daki home tuşu basınç algılı olmayacak ve bu, cihazların kullanma kılavuzlarına bakarak da doğrulanabilir. Home tuşuna bastırmakla ilgili hiçbir açıklama yok ve home tuşunu cihazı uyandırmak için kullanmanın tek yolu, Always On Display (AOD) aktifken iki kere dokunmak.

Galaxy A8 ve A8+'daki sanal home tuşunun niye basınç algılı olmadığı ise bilinmiyor. Akla en yakın gelen şey fiyattan tasarruf için çıkarılmış olması. Veya basınca duyarlı "Home" tuşlarını firma sadece amiral gemi modellerinde kullanmak istiyor da olabilir.

Bunun yanında Samsung'un 6 Ocak 2018 tarihinde Galaxy A8 2018 ve A8+ 2018 modellerini satışa sunacağı da kesinleşti. Galaxy A8 (2018) modelinin Avrupa fiyatının 482 dolar, A8+ modelinin ise 592 dolar etiket fiyatı ile vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER