Essential Phone'a Android 8.1 Güncellemesi Geldi

Essential Phone'a Android 8.1 Güncellemesi Geldi

Ülkemizde General Mobile 5 d modellerine söz verildiği takdirde Android 8.0 Oreo güncellemesi gelmemişken Essential Phone sahiplerine Android 8.1 güncellemesi geldi.

Google’ın Android işletim sisteminde ara sürüm olarak çıkarttığı x.1 sürümleri bilindiği gibi neredeyse tüm Android akıllı telefon geliştiricileri tarafından görmezden gelinir. Sadece ana Android  sürümlerini akıllı telefonları için yayınlayan geliştiriciler sonrasında herhangi bir güncelleme yayınlamazlar.

Ülkemizde Android One platformuna dahil olmasına rağmen General Mobile 5 d modelleri henüz Android 8.0 güncellemesini alamamışken Essential şirketi Essential Phone için Android 8.1 güncellemesini dağıtmaya başladı.

Her ne kadar yüksek fiyatı nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilmemiş olan Essential Phone’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Essential yaptığı son açıklamada Essential Phone’un Android 8.1 güncellemesini aldığını ve bu yeni güncelleme ile Maksibet birlikte önemli özelliklere kavuştuğunun müjdesini verdi.Essential Phone’a gelen Android 8.1 güncellemesiyle birlikte Essential Phone Bluetooth 5.0 desteğine kavuşmuş oldu. Bluetooth bağlantılarında önemli bir enerji sağlayacak olan Bluetooth 5.0 teknolojisi ile birlikle Essential Phone’un şarjı daha uzun süre gidebilecek. Android 8.1 güncellemesiyle birlikte gelen Bluetooth 5.0 desteğinin yanında Google’ın sistem güvenlik güncellemeleri ile birlikte Android 8.0 işletim sisteminde bulunan bazı açıklar ve hatalar gideriliyor. Her ne kadar ara sürüm Android güncellemelerini geliştiriciler kullanıcılara sunmasa da Essential’ın Essential Phone’a bu ara sürümü sunması Essential Phone kullanıcıları için oldukça sevindirici bir gelişme.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER