Essential Phone Sadece 5000 Tane Sattı!

Essential Phone Sadece 5000 Tane Sattı!

Andy Rubin’in firması Essential’ın değerinin 1.2 milyar dolara ulaştığı açıklanmıştı fakat görünüşe göre ilk ürünleri beklentilerin çok aşağısında kaldı. Araştırma şirketi BayStreet son durum raporlarını yayınlarken, Essential Phone’un adeta dibe vurduğu ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki telefon gönderimlerini takip etmesiyle tanınan BayStreet araştırma şirketine göre, Essential Phone ülkede çıkış yaptığından bu yana sadece 5000 adet satabildi. Açıkçası böyle ‘facia’ olarak kabul edilebilecek bir rakama ulaşmak çok zor fakat imkansız da değil.

Satış Stratejisi Yüzünden Olabilir


Essential Phone’un normalde Haziran ayında çıkması bekleniyordu fakat yaşanan sorunlar nedeniyle satışlar bu ayın başında başlamıştı. Daha da ötesi, akıllı telefon ABD’de Sprint illegal bahis adlı firma tarafından satılıyordu fakat kilitsiz modelleri Best Buy ile Essential’ın online mağazasında da yer alıyordu. Açıkçası tüm bunlar da telefonun satışlarını olumsuz etkilemiş olabilir.

Essential Phone şu anda ABD’de 699.99 dolara satılırken, 360 derece kamera eklentisi yapmak isteyenler 200 dolar daha fazla ödüyor. Sprint hat sahipleri ise telefonu ayda 14.58 dolar ödeyerek 18 ay sonunda alabiliyor.

Beklenen akıllı telefon henüz satışa çıkarken, incelemelerde de olumlu puanlar almıştı. Her ne kadar ufak tefek eleştiriler olsa da, Essential Phone genel anlamda oldukça başarılı ve yüksek teknolojili bir telefon. Fakat görünüşe göre bekleneni veremedi ve satışlarda adeta ‘dibe’ vurdu.

Bakalım Andy Rubin ilerleyen dönemlerde nasıl hamleler yapacak?

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER