Essential Phone Akıllı Telefon Pazarında İstediğini Elde Edemedi

Essential Phone Akıllı Telefon Pazarında İstediğini Elde Edemedi

Başta Apple ve Samsung olmak üzere diğer akıllı telefon üreticilerine rakip olarak kurulan Essential’ın ilk akıllı telefonu Essential Phone akıllı telefon pazarında umduğunu bulamadı.

Android’in kurucusu olan Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi döneminin ses getiren yenilikçi akıllı telefonu Essential Phone’u satışa sunmuştu. Çerçevesiz bir ekrana sahip olan Essential Phone geliştirilmiş özel bir Android arayüzüyle birlikte geliyordu. Samsung ve Apple ile rekabet etmesi için yüksek performansa ve yenilikçi bir tasarıma sahip olan Essential Phone ne yazık ki pazarda beklediğini bulamadı. Açıklanan rakamlara göre Essential Phone 90.000’den daha az sattı.

Akıllı telefon pazar Winxbet araştırma şirketi olan IDC araştırma şirketi müdürü Francisco Jeronimo resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada akıllı telefon piyasasına sunulmasının ardından üzerinden 6 ay geçen Essential Phone bu süreçte sadece 88.000 adet sattı. Jeronimo 88.000 adet satan Essential Phone beklenen satış rakamının çok gerisinde kaldı.

Pek çok kişi Essential Phone’un satışa sunulur sunulmaz Apple ve Samsung ile rekabet edebilmesini beklemiyordu ancak Essential Phone’un bu durumu akıllı telefon pazarında pay kapmanın ne kadar zor olduğunu gözler önüne bir kez daha serdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER