Edward Snowden Yapımı Android Güvenlik Uygulaması Haven!

Edward Snowden Yapımı Android Güvenlik Uygulaması Haven!

Edward Snowden ile Freedom of Press Foundation  işbirliği Android cihazları güvenlik sistemine dönüştüren yeni bir uygulama geliştirildi.

Açık kaynak olarak kullanıcılara sunulan "Haven" adlı uygulama ile birlikte cebinizdeki Android akıllı telefon tamamen bir güvenlik sistemine dönüştürülebilir. Snowden tarafından planlanıp işbirliği neticesinde betası kullanıma sunulan uygulamanın yüklendiği Android telefonlar ev ve işte istenmeyen kişiler için tam bir güvenlik çözümü olarak sunuluyor.

Haven Nasıl Çalışıyor?


Geliştirilen uygulama hareket, ses, titreşim, güç ve ışık gibi birçok durumla etkileşim göstererek izinsiz girişler durumunun güvenlik bildirimi olarak size dönmesini sağlarken bu kayıtlar da uygulama üzerinde istenildiği zaman kullanabileceğiniz şekilde depolanabiliyor.

Haven uygulaması özellikle ek cep telefonu bulunan kişiler için birebir güvenlik cihazı olarak kullanılabilecek.

Edward Snowden haven uygulama

Akıllı telefonları tam bir güvenlik cihazına dönüştürme fikrinden yola çıkılarak geliştirilen bu uygulama özellikle sunduğu imkanlar ile beta sürüm olmasına rağmen oldukça dikkat çekti.

Haven uygulaması ile çalıştığınız ortamdan evinizdeki herşeyi kolay bir şekilde izleyebilmenize olanak sağlanacak. Kararlı sürüm yayınlandığında en popüler uygulamalar arasına gireceğini düşündüğümüz bu uygulama Google Play Store üzerinden indirilebilir.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 03:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER