Dünyanın 6 İnç Ekranlı En Küçük Telefonu Sharp Aquos S3 Geliyor

Dünyanın 6 İnç Ekranlı En Küçük Telefonu Sharp Aquos S3 Geliyor

Kendi dalında en küçük akıllı telefon modeli olarak karşımıza çıkacak olan Aquos S3 modeli %91 ekran kasa oranı ile geliştirilmiş. Şu an için en küçük 6 inç akıllı telefon modeli ünvanını alacak olan cihazın orta - üst segment donanım özellikler ile kullanıcılarına sunulacağı ortaya çıktı.

Japonya merkezli en büyük ekran üreticilerinden olan Sharp, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu %92 ekran kasa oranı bulunan akıllı telefon modeli ile oldukça dikkat çekmişti. Yalnız bu modelin sadece kendi ülkesinde satışa sunulması Avrupa merkezli kullanıcıların tepkisi ile karşılanmıştı.

Sharp Aquos S3 Genel Özellikleri


28 Mart tarihinde düzenlenecek etkinlikle duyurulacak olan Aquos S3 modeli 6 inç çentikli bir ekrana sahip olacak. İncecik çerçeveleri ile 1xbet birlikte dünyanın en küçük 6 inç telefonu ünvanını alacak olan modelin şu an piyasada inceliği ile bilinen LG V30 modelinden 1.2mm daha ince olduğu belirtiliyor.

Aquos S3 modelinin çentiğinde yapay zeka sistemini kullanan 16MP çözünürlükte selfie kamerası bulunuyor. Cihazın ana kamerası ise 12MP+13MP çözünürlükte çift kamera olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=vEFHKM39yes

Cihazda kullanılan ekranda IPS teknolojisi kullanılırken 550 ait parlaklığı 1500:1 oranı ile kullanıcılarına sunmayı başarıyor. Snapdragon 630 işlemci ile birlikte gelen Adreno 530 grafik yongası 4GB RAM ile destekleniyor. 64GB dahili depolama alanı ve 3200mAh batarya kapasitesi ile dikkat çeken Aquos S3 modelinin fiyatı ise 330 euro olarak belirlenmiş.

Sharp Aquos S3 modelinin Avrupa ülkelerine gelip gelmeyeceği belli değil. Firma bu modeli de sadece Japonya merkezli satışa çıkarabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER