Doogee Kavisli Ekranlı Telefon Yapıyor

Doogee Kavisli Ekranlı Telefon Yapıyor

Hem LG, hem de Samsung birkaç yıl önce yeni bir teknoloji denemesinde bulundular ve kavisli, bükülebilir ekranlı telefonlar satışa sundular. Samsung, Galaxy Round’u yaparken bu cihazda dikey eksenli bükülebilir bir ekran vardı.

Sızıntı Evan Blass’ten Geldi


Bu sırada LG de çalışmalarını sürdürürken, ikinci jenerasyon LG G Flex’i piyasaya sunmuştu. LG’nin cihazı daha çok yatay eksenliydi ve yine bükülebilir bir telefondu. Cebe konduğu zaman tamamen düzleşiyor, çıkarınca tekrar eski hâline dönebiliyordu.

Şimdi ise son haberler endüstriye dair sızıntılarıyla tanınan Evan Blass’ten (nam-ı diğer @Evleaks) geldi. Bir Tweet atan ve iki fotoğraf paylaşan Evan Blass, Doogee’nin de benzer bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Aslında daha önce de Doogee’ye dair böyle söylentiler çıkmıştı fakat yayınlanan fotoğraflar somut bir delil oldu.

Özellikleri Nasıl?


Evan Blass’e göre bahsi geçen telefonda 18:5:9 en boy oranı bulunacak. Aynı zamanda 6GB RAM ile 128GB dahili depolama alanı bekleniyor. Yayınlanan fotoğraflarda da esnek bir ekran belli olurken, üzerinde de doğrudan Doogee’nin marka ismi yer alıyor. Muhtemelen bu görseller henüz prototip bir cihaza ait.

Siz bükülebilir telefonların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görünüşe göre Doogee şu anda böyle bir prototip üzerinde çalışıyor ve yakın zaman içinde de duyuracaktır.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER