Diyanet Akıllı Telefonları Zararlı Bağımlılıklardan Saydı

Diyanet Akıllı Telefonları Zararlı Bağımlılıklardan Saydı

Diyanet işleri Başkanlığı’nın cuma günü yayınladığı cuma hutbesinde “Bağımlılık” ele alındı. Camiilerde okutulan hutbede alkol, kumar gibi alışkanlıkların yanında akıllı telefon, internet ve bilgisayar oyunlarının da zararlı bağımlılıkların arasında olduğunu bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cuma hutbesinde “ Bilgisayar oyunlarının başında geceleyen insanlar ailesiyle nasıl ilgilenebilir? Çocuklarımızı ve gençlerimizi eğlendiren ve bunu yaparken de aslında zehirleyen sahte zaferlerle çocuklarımız ve gençlerimizi saatlerce meşgul eden sigara, alkol, Arzbet uyuşturucu, kumar, internet, bilgisayar ve akıllı telefon gibi zararlı bağımlılıklara karşı uyanık olmak ve gençlerimizi bu illetlerden uzak tutmak hepimizin vazifesidir” denildi.

Son zamanlarda yayınladığı fetvalar ve aldığı kararlarla tepkileri üzerine çeken Diyanet İşleri Başlanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan “Bağımlılık Bir Tuzaktır” konulu cuma hutbesinde “Geçici heveslerin, sınırsız arzu ve isteklerin peşinde koşan insanın sonu hüsrandır. Şu kısacık hayatın önemini, kıymetini ve ciddiyetini bize unutturan her türlü bağımlılık, birer tuzaktır. Zamanımızı, paramızı ve sağlığımızı heba eden ve bize bir şey katmayan kötü alışkanlıklar geleceğimize yönelik birer tehdittir” görüşüne yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER