Bazı Pixel 2 Telefonlarda Açılıp Kapanma Sorunu Yaşanıyor

Pixel 2 cihazlarda problemler bitmiyor. Uzun süredir pek çok kullanıcının telefonu rastgele açılıp kapanıyor.

Bazı Pixel 2 Telefonlarda Açılıp Kapanma Sorunu Yaşanıyor

Her ne kadar Google yeni amiral gemisi telefonları Pixel 2 ile Pixel 2 XL’i büyük iddiayla çıkarsa da, açıkçası tam olarak hedefine ulaşamadı. Cihazın kendisi son derece başarılı ve pek çok kişi de beğendi ama aynı zamanda kullanırken sorun yaşayan insanların sayısı da hiç azımsanacak seviyede değil.

Son birkaç haftadır sayısız rapor gelirken, herkesin şikayet ettiği konular farklı. Garip ekran problemleri ve yazılımla ilgili can sıkıcı durumlar bulunurken, şimdi de bunlara bir yenisi daha eklendi ve tartışılmaya başlandı.

Telefon Rastgele Açılıp Kapanıyor


Bu seferki sorun ise telefonun kendi kendine açılıp kapanmasıyla ilgili. Google’ın ürün forumlarında 22 Ekim’de buna dair bir konu açılırken, şimdiye kadar yüzlerce insan cevap yazdı ve kendilerinin de benzer bir durumla karşı Betticket karşıya olduğunu söyledi.  Birçok kişi hem Pixel 2, hem de Pixel 2 XL telefonlarında bu problemi yaşarken maalesef olayın arkasındaki sebep ise gizemini koruyor.

Buna rağmen Nader Babbili adlı bir kullanıcı sorunu nasıl çözdüğünü açıkladı. Buna göre kendisi telefonun Ağ ve İnternet ayarlarına girdi ve buradan LTE seçeneğini kapattı, ardından sorun ortadan kayboldu.

4G'yi Kapatmak Gerekiyor


Görünüşe göre Pixel 2 telefonlarda 4G bağlantı bu soruna yol açıyor ve düşük sinyal cihazın yeniden başlamasına yol açıyor. 3G’ye geçiş yapmak ise şimdilik açılıp kapanmayı ortadan kaldırıyor.

Fakat tabii ki bu kadarı yeterli olmayacaktır çünkü 4G'yi kapatmak sadece geçici bir çözüm. Dolayısıyla ilerleyen haftalarda Google'dan yeni yama bekleyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER