Apple'ın Yeni Patenti Samsung Galaxy X'e Rakip Olabilir

Apple'ın Yeni Patenti Samsung Galaxy X'e Rakip Olabilir

Geçtiğimiz ay çıkan söylentilerde Apple’ın 2020 yılına kadar katlanabilir bir iPhone yapmayacağı söylenmişti fakat son güncellemelerde firmanın ne tip bir cihaz üstüne çalıştığını öğrenmiş olduk. Apple yeni bir patent kaydı gerçekleştirirken,  bu da katlanabilir telefonuyla ilgili olacak.

Patent Kaydı Ortaya Çıktı


ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından kaydı gerçekleştirilen yeni patentte bunun esnek bir ekrana sahip elektronik cihaz olduğu bilgisi verildi. Bu da muhtemelen Apple’ın yeni katlanabilir iPhone cihazı olacak.

Daha da ayrıntılara girmek gerekirse, materyal olarak sıvı metal kullanılacağı tahmin ediliyor ve Deneme Bonusu zaten Apple’ın bu alanda çalışmalar yaptığını da daha önceden biliyorduk.


OLED Ekran mı?


Patentte aynı zamanda micro-LED ekran kullanımından da bahsediliyor. Bu teknoloji geleneksel OLED ekranlara göre daha çok enerji verimliliğine sahipken, aynı zamanda daha ince ve öncesinde Apple Watch’ta kullanılacağı da söylenmişti.

Açıkçası Apple iPhone X’le beraber OLED ekranlara yeni geçiş yaptı ve bu teknolojiyi yakın gelecekte değiştirmesi de beklenmiyor. Fakat katlanabilir iPhone 2020 sonrasında satışa çıkarsa, micro-LED kullanımı da gayet mümkün duruyor.

Samsung’un önümüzdeki yıl çıkacak olan Galaxy X telefonuna Apple’ın rakip olması beklenirken, önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bilgilere sahip olacağımızı söyleyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER