Apple Watch Series 4 kötü haber!

Apple Watch Series 4 kötü haber!
Özellikle EKG monitörü ile dikkat çeken akıllı saat, daha büyük ekranı ve düşme sensörüyle teknoloji tutkunlarının hayallerini süslüyor. Ülkemizde 3499 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Apple Watch Series 4 için kötü haberse EKG monitör tarafında.

Apple Watch Series 4 saat arayüzlerinin sırrı ne? Apple Watch Series 4 saat arayüzlerinin sırrı ne?
Apple Watch Series 4 büyüyen ekranı ve incelen çerçevesinin yanında yeni saat yüzleriyle de dikkat çekti. Peki ama bu gerçekçi saat yüzleri nasıl yapıldı?

Tek bir dokunuşla kalbin EKG’sini çekebilen bu özellik adeta bir devrim niteliğinde. Ancak sağlık konusunda büyük yatırımlar yapan Apple’ın, bu özelliği kullanıcılara sunabilmesi için bir takım kurum ve kuruluşlardan onay alması gerekiyor ki bu onaylar şu an için sadece Amerika sınırları içerisinde alınmış durumda.

Ortaya çıkan bilgilere göre bu özelliğin Avrupa’da kullanılabilir hale gelmesi içinse, İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Ajansı tarafından bir lisans alınması gerekiyor. Bu durumda Avrupa Birliği (AB) ülkeleri içinde EKG monitörü kullanılabilecek.

Ancak ülkemiz henüz AB üyesi olmadığı için bu lisans da EKG monitörünü ülkemizde kullanmaya yetmeyecek. Söz konusu durum hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Umarız en kısa sürede ilgili kurumlardan gerekli izinler alınır ve devrim niteliğindeki bu özellik ülkemizde de kullanılabilir.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER