Apple Orijinal Renkli Logosuna Geri Dönebilir

Apple Orijinal Renkli Logosuna Geri Dönebilir

Teknolojiye yön veren şirketlerin başında gelen Apple geçmişte pek çok kez yaptığı logo değiştirme işlemini bir kez daha yapıp orijinal renkli logosuna geri dönebilir.

Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple’ın son başvurusunda markanın bir zamanlar kullandığı ve çok renkli gökkuşağı logosunun bir ticari marka olarak korunmasını istiyor. Apple’un bu hamlesi bazı kişiler tarafından anlamsız bulunsa da pek çok kişi Apple’ın şimdiki logosu yerine renkli logosuna geçiş yapacağını düşünmeye başladı.

Apple’ın ilk logolarından birisi olan Çerez Politikası ve Apple’ın 1977 yılında kullanmaya başladığı 22 yıl sonrasında ise emekli ettiği renkli Apple logosu için geçtiğimiz yılın Aralık ayında Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’ne bir başvuruda bulunduğu ortaya çıktı. Apple’ın bu başvurusu Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi tarafından hala inceleme aşamasında görülüyor.

Apple gerçekleştirdiği başvuruda logosunun başvurusunda logoyu “Yeşil renkte ayrı bir yaprak ve ısırık kısmının kaldırıldığı elma tasarımının üstten alta yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, mor ve mavi renk parçalarına bölünmesinden oluşmuş işaret.” olarak tanımlıyor.

Apple’ın bu yeni logoyu ürünlerinde kullanıp kullanmayacağını ise zaman gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER