Apple, iOS 11.2.6 İçin İmzaları Kapattı Artık Yüklenemiyor

Apple, iOS 11.2.6 İçin İmzaları Kapattı Artık Yüklenemiyor

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 11.3 işletim sistemi sürümünün ardından iOS 11.4 için beta testlerine başlayan Apple'ın iOS 11.2.6 için ise imzaları kapattığı ve artık yüklenmesine imkan olmadığı belirtildi.

Gerek pil sağlığı gerekse de iOS güç yönetimini kontrol edebilmek iOS'un 11.3 sürümünde en dikkat çeken özelliklerden olsa da herhangi bir nedenden dolayı iOS 11.2.6 sürümüne dönüş yapmak isteyen kullanıcılara bu yol bugün itibariyle tamamen kapatıldı. Güncellemenin yayınlanmasından bir hafta sonra iOS 11.2.6 sürümüne tamamen veda edildi ve artık yüklenemeyecek.

Apple'ın politikaları gereği yeni sürümler yayınlandıktan bir süre sonra eski Casinoslot sürümlerin imzalaması durduruluyor. Güvenlik politikalarının bunda en büyük neden olduğu belirtilirken iOS 3.1 işletim sistemi sürümünden beri bu hal böyle. Firma daha güvenli ve stabil işletim sistemi deneyimi yaşatmak için bu duruma böyle yaklaştığını ifade etsede jailbreak kullanımının da önüne geçebilmek için bu adımların atıldığı düşünülüyor.

Bilindiği üzere Jailbreak bekleyen kullanıcıların en büyük problemi Apple'ın eski işletim sistemi sürümlerine artık imza yüklememesi olarak dikkat çekiyor.



Apple'ın iOS 11.3 sürümü ile pil sağlığı ve güç yönetiminin yanı sıra sağlık kayıtları, iş sohbeti, yeni animojiler ve gelişmiş mobil konum özelliği eklenmişti. Ayrıca genel olarak pek beğenilmeyen mesajları sola sürüklemekle kolaylıkla silinebilmesinin önüne getirilen onay bildirimi de bu güncelleme ile kullanıcılara ulaştırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER