Apple Dokunmadan Kontrol Edilebilen iPhone Modeli Geliştiriyor

Apple Dokunmadan Kontrol Edilebilen iPhone Modeli Geliştiriyor

Kullanıcıları artık Apple’ı eski yaratıcılığından uzak olarak tanımlasa da Apple çok kısa süre içerisinde devrimsel bir iPhone modelini bizlerle buluşturabilir. 

Akıllı telefon pazarının önemli markalarından birisi olan Apple’ın gelecekte tanıtacağı iPhone modelleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ortaya çıkan dedikodulara göre Apple çok yakın bir tarihte kullanıcıların dokunmadan kontrol edebileceği iPhone modelini tanıtabilir. 

Geçmişte tek düze tasarımlar üzerine yeni modellerini oluşturan Apple son yıllarda bu anlayışını bir kenara bırakmış ve eskiye göre nispeten daha yenilikçi ürünler Betgaranti ortaya çıkartmaya başlamıştı. Özellikle iPhone X modeliyle birlikte devrimsel bir yenilik olarak Home butonunu kaldıran Apple yeni iPhone modellerinde artık dokunmadan kontrol işlevini sunabilir. 

Apple’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Apple kavisli ekranlı iPhone modelleri geliştirmek için çoktan düğmeye bastı. Yeni kavisli iPhone modellerinin ne zaman geleceği belirsizliğini korurken Apple ayrıca Samsung’un Air Gesture teknolojisinin bir benzeri üzerinde de çalışıyor. Kaynakların aktardığı bilgilere göre kullanıcılar bu yeni özellikle birlikte iPhone’larına dokunmadan dokunmatik işlemleri yerine getirebilecek. Apple’ın iki yıllık Ar-Ge sürecine dahil ettiği bu özelliği önümüzdeki iPhone modellerinde kullanılması bekleniyor. 

Yeni iPhone modellerini bu yılın sonunda tanıtacak olan Apple ayrıca OLED ekran teknolojisini de geliştirmeye devam ediyor. Apple’ın yeni iPhone modellerine ait bilgilerin önümüzde aylardan itibaren gelmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER