Apple'dan Tarihin En Pahalı iPhone Modeli Gelebilir

Apple'dan Tarihin En Pahalı iPhone Modeli Gelebilir

Teknoloji devi Apple'dan iPhone X sonrası yeni bir hamle gelebilir. 10. yıla özel olarak tasarlanıp satışa sunulan iPhone X modelinden yeterli ilgiyi ve satış rakamlarını göremeyen Cupertino'lu firmanın bugüne kadar üretilmiş en pahalı iPhone modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

UBS analistleri tarafından ortaya atılan iddialara göre 2018 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone X amiral gemi modelinin 1100$ fiyat etiketi ile satışa çıkabileceği üzerinde duruluyor. Ülkemiz şartları ve vergiler ele alındığında bu tutarın hangi rakamlara kadar yükselebileceğini düşünmek bile ürkütücü gibi.

Yayınlanan rapora göre Apple'ın yıllardır akıllı telefon modellerini 600$ - 800$ fiyat bandı aralığında sattığı ve firmanın bağımlı müşterilerinin de bu fiyatlara iyiden iyiye alıştığı belirtilirken şirketin izlediği stratejinin fiyat eğrisini indirmek için ekran ve kamera özellikleri gibi bazı donanımlardan feragat etmesi gerekliliğini ön plana aldıklarını gösteriyor.

Her ne kadar yeni gelecek olan iPhone modelinin şimdiye kadar en Sekabet yüksek fiyata sahip olacak olan model olacağı düşünülse de bununla birlikte giriş fiyat seviyesinde bir iPhone SE benzeri modelin de kullanıcılara beraber sunulması bekleniyor.KGI Securities tarafından yapılan tahminlere göre ise 6.5inç OLED ekranlı iPhone modelinin 1100$, 5.8inç OLED iPhone modelinin 999$ ve 6.1inç LCD ekranlı iPhone'un ise 700-800$ gibi bir fiyatla satıla sunulması bekleniyor. Ayrıca şu an piyasada bulunan iPhone SE modelinin 350$ olan etiket fiyatının 300$ seviyesine gerileyeceği düşünülüyor.

Apple'ın daimi kullanıcıları tarafından en büyük rakipleri olan Samsung modellerine oranla daha düşük donanım özellikleri kullanılsa da uzun süreli kullanım ve dayanıklılığın yanında Apple güvencesi tercihlerde ilk sıraya yerleşiyor. Bununla birlikte yüksek bütçeli iPhone modelinde Apple'ın hangi donanımları kullanacağı ise oldukça merak konusu olmuş görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 01:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER