Apple açıkladı

Apple açıkladı

Günümüzde, uygulama yüklü olmayan bir akıllı telefon hayal etmek zor. Telefonları daha etkili bir şekilde kullanmak için uygulamalara ihtiyaç var. Önemli kısım ise telefonlarda hangi uygulamaların olması gerektiğini bilmek oluyor. Teknoloji devi Apple da bu noktada, iPhone kullanıcıları için ‘Olması Gereken Uygulamalar’ listesi yaptı. Listede büyük uygulamaların olmaması ise görenlerin dikkatini çekti.

iPhone’nunuzdan App Store‘a girdiğiniz zaman bu listeyle karşılaşabilirsiniz. ‘Olması Gereken Uygulamalar‘ adlı başlığın altında ‘Başlamak için gerekli uygulamalar‘ listesi sizi karşılayacak. Bu liste içerisinde yer alan uygulamalar ise şu şekilde:

Snapchat
TikTok
YouTube
Discord
Gmail
Cash App
Amazon
Bumble
Reddit
Hulu
Disney+
Venmo
Tinder
SHEIN
Pandora
Starbucks
SoundCloud
Widgetsmith
Walmart
PicsArt
Amazon Prime Video
HBO Max
YouTube Music
Duolingo
Twitch
Linkedln
ESPN
Hinge
Calm
Paramount+
Crunchyroll
DAZN
Bunlar, Apple tarafından iPhone kullanıcıları için olması gerekenler olarak görülen uygulamalar. Aynı zamanda listede, üç adet flört uygulaması yer alıyor. Bu sayı pek çok kişiye abartı gelirken pek çok kişiye, Apple’ın iPhone kullanıcılarını yalnız olduğunu hissettiğini düşündürüyor.

Listeye bakıldığı zaman dikkat çekici şekilde Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ın olmadığını görebilirsiniz. Kısacası, Meta çatısı altındaki uygulamaların hiçbiri bu listede yer almıyor. Bununla birlikte, uygulamaların her birinin bir milyardan fazla kullanıcısı olmasına rağmen Apple, üç uygulamayı listeye eklemedi.

Bu duruma göre Apple, Facebook destekli uygulamaların, iPhone kullanıcıları için olmazsa olmaz yazılımları temsil ettiğini düşünmüyor. Tüm bunların yanı sıra listede Twitter uygulamasının olmaması da dikkat çekici.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER