App Store'da Arayüzünde Emoji İçeren Uygulama Kabul Edilmeyecek

App Store'da Arayüzünde Emoji İçeren Uygulama Kabul Edilmeyecek

Apple ilgi çekici bir engellemeye daha imza atmış görünüyor. Artık App Store üzerinde arayüzünde emoji bulunan uygulamalara yer verilmeyeceği belirtildi.

Bu durum özellikle Apple'ın tasarlamış olduğu emojilerin izinsiz olarak uygulamalarda kullanılması üzerine atılmış bir adım olarak düşünülüyor. Firmadan izinsiz kullanılan emojilerin uygulama arayüzlerinde kullanılması telif haklarının ihlali olarak değerlendirilecek.

Apple tarafından atılan bu adımla Baymavi birlikte artık uygulama geliştiricileri uygulamalarının arayüzlerinde emoji kullanamayacaklar. İlla emoji kullanmak isteyen geliştiricilerin ise kendi tasarladıkları emojileri kullanmaları gerekecek.

Şimdilik bu yasak sadece arayüzde kullanılan emojiler için geçerli olacak. Bir başka deyişle uygulama içi etkileşimlerde örneğin yazı yazılacak alanlarda vs emojilerin kullanılmasına izin verilecek.

App Store üzerinde halihazırda yayınlanmış olarak bulunan ancak arayüzünde emoji bulunan uygulamaların da kısa süre içinde geliştirilerine bilgilendirici bir uyarı yapılacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER