Android Telefonlar da Apple'ın 3D Sensörlerini Takip Edecek

Android Telefonlar da Apple'ın 3D Sensörlerini  Takip Edecek

iPhone X’le beraber bildiğiniz gibi Apple parmak izi tarayıcılarını rafa kaldırdı ve onun yerine gelişmiş 3D yüz tanımlama sensörlerine geçti. Asya’dan gelen yeni raporlara göre Android üreticileri de bu yöntemi izleyecek ve 2018 yılında 3D sensörler tercih edecekler.

Büyük Markalar Çalışmalarını Sürdürüyor


Raporlar DigiTimes üzerinde yayınlanırken, iddialaara göre Huawei, Oppo ve Xiaomi gibi önemli akıllı telefon üreticileri şu sıralar 3D sensör teknolojisi üzerinde çalışıyorlar ve Face ID benzeri yüz taraması gerçekleştiren kameralar enteggre edecekler.

Hatta teknoloji için tedarikçilere siparişler de verildi. Yani Android cihazlardaki yüz tarama teknolojisi, çeşitli amiral gemisi Android Makrobet telefonlarda önümüzdeki sene dahi görülebilir. Göz tarama ve yüz ile telefonu açma birkaç yıldır telefonlarda olsa da, TrueDepth kamera ile iPhone X bu konuda rakiplerine göre çok daha fazla yol kat etti. Hatta Apple’a göre Face ID’nin kilit sisteminde yanılma olasılığı 1 milyonda 1. Touch ID ve parmak izi tarayıcıda ise bu rakam 50 binde 1 olarak karşımıza çıkmıştı.

Samsung da Kullanabilir


Görünüşe göre Facce ID’nin popülaritesinden etkilenen Android üreticiler de kendi telefonlarında bunu kullanacaklar. Hatta Samsung’un da Galaxy S9 için benzer bir karar aldığı ve önümüzdeki yıl amiral gemisi telefonunu yeni 3D sensörlerle çıkaracağı söyleniyor.

Ek olarak, Qualcomm da gelişmiş sensör teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER