Android Tabanlı LineageOS 15.1 Yayınlandı

Android Tabanlı LineageOS 15.1 Yayınlandı

Android işletim sistemini temel olarak kullanan açık kaynak kodlu işletim sistemi LineageOS için 15.1 sürümü yayınlandı. LineageOS 15.1 işletim sistemi ile birlikte gelen yenilikler ve desteklediği cihazları birlikte inceleyelim.

Eski CyanogenMod ekibinden ayrılan yazılımcıların oluşturduğu LineageOS işletim sistemi ilk çıktığı dönemden beri oldukça beğeni toplamış ve olumlu eleştiriler almıştı. Yayınlanan yeni sürümle beraber birçok yenilik bu işletim sistemine eklendi.

Android 8.1 tabanlı olarak gelen LineageOS 15.1 işletim sisteminin en önemli özelliklerinden birisi sisteme sınırsız renk ekleme özelliği olarak dikkat çekiyor. Yeni gelen "Automagic" özelliği ve değişen duvar kağıdıyla birlikte tema renginin Asyabahis de değiştirilebildiğini belirtelim. Bu işletim sisteminin en çok eleştiri alan kısmı olarak görülen ikon paket desteği ise LineageOS 15.1 sürümü ile getirilmiş oldu.LineageOS 15.1 sürümü ile beraber kamera uygulamasını barkod okuyucu yerleştirilmiş.  İşte LineageOS 15.1 işletim sistemi sürümünün desteklediği cihazların tam listesi..


  • Google Nexus 6P ve 5X

  • LeEco Le Pro3 - Le Pro3 Elite

  • OnePlus 3 - 3T - 5 - 5T

  • Samsung Galaxy Tab S2 9.7 ve 6.0 sürümleri

  • Xiaomi Mi 5 - 5S - 5S Plus

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER