Android kullanıcıları dikkat

Android kullanıcıları dikkat

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılar için çeşitli avantaj sağlıyor. Platform, son zamanlarda yeni eklemeler, sesli mesajlar ve 2GB’a kadar dosya paylaşımının yanı sıra yeni özelliklerle sürekli olarak işlevleri değiştiriyor. Son olarak WhatsApp, kamera görünümündeki yeniliği Android‘e getiriyor.

WABetaInfo, bazı kullanıcıların Android için en son WhatsApp beta sürümünün güncellemesinde güncellenen bir kamera arayüzü gördüğünü paylaştı. Kamera ekranındaki değişiklik, tasarım olarak daha küçük butonlara sahip. Aynı zamanda iOS’ta kullanıcıların şikayetine neden olan ve kaldırılan kamera medya çubuğu tekrardan arayüzde yer aldı.

WhatsApp, kullanıcıların paylaşmak istedikleri medyayı bulmasını kolaylaştırmak için iki yeni sekme gösterecek. Bunlar, ‘ Son kullanılanlar sekmesi‘ ve ‘Galeri sekmesi‘ oluyor. Son kullanılanlar sekmesi, galerideki tüm son fotoğrafları, videoları ve GIF’leri gösteriyor. Galeri sekmesi ise, kullanıcının galerisindeki diğer tüm fotoğrafları, videoları ve GIF’eri gösteriyor.

Kamera arayüzü şimdilik, Beta test kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Yeni özellikler konusunda yavaş olan WhatsApp, olumlu dönüşler aldığı takdirde yeni görünümü kullanıcılara sunacak. Yeni kamera görüntüsüne ek olarak, artırılmış 2GB dosya paylaşım kapasitesi de sizlere eşlik edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER