Android İçin Google Chrome HDR Video Desteğine Kavuşacak

Android İçin Google Chrome HDR Video Desteğine Kavuşacak

Google’ın sevilen internet tarayıcısı Google Chrome’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Bilgisayarlarda bir hayli popüler olan Google Chrome mobil cihazlarda da pek çok kişinin tercih ettiği ilk internet tarayıcısı oluyor.

Mobil cihazların kullanımının hızla arttığının farkında olan Google bu sebeple internet tarayıcısı Google Chorome’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Daha geniş renk aralığı sunan HDR özelliğinin artık mobil cihazlar tarafından da kullanılmasının ardından geliştiriciler de HDR desteği sunmaya başladı. Popüler video servisleri olan YouTube, Netflix ve Google Play Filmler’in HDR desteği sunmasının ardından Google Chrome’un Android sürümü de HDR video desteği sunmaya başladı.

Şimdilik Android için Google Chrome’un beta sürümünde HDR video desteği için testlere başlayan Google ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar Google Chrome üzerinden HDR video desteği sunması bekleniyor.

HDR oynatma özelliğinin önem kazanması için HDR içeriklerinin yaygınlaşması önemli bir rol oynuyor. Full HD teknolojisinden 4K teknolojisine geçisin beklendiğinden çok daha uzun bir sürede gerçekleşmesinin ardından içerik üreticileri de çok daha yavaş bir şekilde HDR destekli 4K içerikler oluşturuyor.

Google Chrome’un özellikle mobil alanda HDR özelliğine kavuşmasıyla birlikte HDR özellikli içeriklerinde artması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER